Spółki Gamingowe

Spółki Gamingowe

Najważniejsze informacje

Polska branża eksportowa

W co inwestować? Takie pytanie zadają sobie zarówno osoby, które chcą zacząć, jak i doświadczeni gracze. Polski rynek akcji jest dość specyficzny. Ciężko jest znaleźć branżę, która jest odporna na kryzysy, o czym świadczy kurs WIG 20 z ostatnich lat. Nie posiadamy FinTechowych jednorożców, ale posiadamy sektor, który może zrobić różnicę.

Czym jest branża gamingowa? To dość świeży rynek, który dopiero zaczyna swój rozwój. CD Project RED osiągnął światowy sukces, dzięki kreatywności, ciągłej chęci wyznaczania kierunków tworzenia gier komputerowych. Te często są stawiane za wzór i wyznacznik dla innych.

CDP pokazało, że można. W ślad za nimi powstały kolejne spółki z ambitnymi planami. Doprowadziło to do powstania nowego indeksu na polskiej giełdzie WIG.Games.

Od jego powstania czyli marca 2019 roku do końca czerwca 2020 roku kurs wzrósł 250%. Co oznacza, że każdy zainwestowany 1.000 zł dawał 1.500 zł zysku.

Rynek gier komputerowych to jeden z najprężniej rozwijających się rynków na świecie. Jego wartość w 2019 wyniosła prawie 150 mld $. Gaming powoli staje się podstawową formą spędzania wolnego czasu wśród społeczeństw. Rynek jest wciąż, i jeszcze przez dłuższy czas, będzie nienasycony. 

 Grafika obok przedstawia trzy przykłady z Polski. Jak widać kryzys z marca 2020 spowodował chwilowy spadek, który szybko zamienił się w dynamiczny wzrost.

Dodatkowo ten sektor jest przed rewolucją technologiczną związaną z VR, która spowoduje wejście gier na zupełnie nowy i nieobserwowany wcześniej poziom zarówno realizmu, jak i popularności.

Jeżeli zastanawiałeś się nad inwestowaniem w gaming, najpierw sprawdź go dokładnie. Zwróć uwagę na to jak zachowują się akcje na giełdzie, jakie gry były, są lub w najbliższym czasie będą wydawane. Zwróć uwagę na poziom ich wyczekiwania przez odbiorców. Zauważysz, jak duże to zainteresowanie jest. Mała różnorodność polskiej giełdy wręcz wymusza poszukiwanie nowych rozwiązań. Jednym z nich są gry komputerowe. Kurs akcji CD Project RED w lipcu 2016 roku wynosił mniej niż 30 zł. W ciągu kolejnych 4 lat wzrósł o ponad 1.000%! Mało?

Inwestowanie w spółki gamingowe to nie to samo co granie w nie. Nie trzeba znać się na grach. Od tego są eksperci. Inwestor powinien umieć na tym zarabiać, a tego może nauczyć się każdy. Dlatego jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat gier komputerowych, skontaktuj się z nami. 

Chcesz poznać szczegóły? Jesteśmy dla Ciebie